3. ročník Mistrovství ČR řidičů ZZS

V minulém týdnu se na Autodromu ve Vysokém Mýtě uskutečnil 3. ročník Mistrovství ČR řidičů Zdravotnických záchranných služeb. Zúčastnilo se ho šestadvacet vybraných řidičů z České republiky a čtyři zástupci ze Slovenska. Zdravotnickou záchrannou službu Jihočeského kraje letos reprezentovali Miroslav Janoušek z oblastního střediska Tábor a David Pikal z oblastního střediska Písek.

Řidiči se utkali v disciplínách jízda na přesnost, automobilový slalom, výměna kola, znalost pravidel silničního provozu a letos nově i jízdě na motokáře.

Náročné soutěžní disciplíny jen z části simulují to, co všechno musí naši řidiči v každodenní praxi zvládnout. Při své práci mají obrovskou zodpovědnost za to, aby v náročném silničním provozu dojeli bezpečně na místo události a stejně tak odvezli pacienta do nemocnice. Jen málo kdo si uvědomuje, že řidiči sanitek jsou pravou rukou záchranářů a lékařů při poskytování přednemocniční neodkladné péče. Musí tak rozumět autům i lidem, a přitom mít skutečně pevné nervy. Při závěrečném ceremoniálu tak na stupních vítězů sice stáli jen první tři, ale velké uznání patří i ostatním závodníkům.

Na medailová místa jsme sice nedosáhli, ale Míra s Davidem ostudu rozhodně neudělali. Děkujeme za reprezentaci v takové konkurenci!Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image