Domov Sovova začne přijímat žádosti o umístění od 1. října
Profilovka
23. 05. 2024.
Žádost o umístění v Domově Sovova, z. ú., budou moci zájemci podávat od 1. října tohoto roku. Donést nebo zaslat ji bude možné na adresu Domov Sovova, Sovova 1556, Písek. Součástí žádosti musí být vyjádření lékaře a kopie rozhodnutí o přiznání příspěvku na péči. Před podáním žádosti bude možné domluvit si termín prohlídky zařízení pro seniory, během které budou zájemcům zodpovězeny všechny dotazy a sociální pracovnice budou připraveny pomoci i s vyplněním žádosti. Podrobnosti najdou zájemci na webu domova www.domovsovova.cz.
„Pokud máte zájem o umístění v nově vznikajícím domově pro seniory, můžete vyplnit on-line dotazník, který nám pomůže v přípravě a nastavení vznikající pobytové služby pro seniory,“ řekla ředitelka Domova Sovova Markéta Tvrdá. Dotazník naleznou zájemci ZDE, vyplnit ho je možné do 31. srpna 2024. 
Městský domov pro seniory vzniká v objektu v Sovově ulici, který dříve sloužil jako internát. Bude v něm 57 míst v jedno- a dvoulůžkových pokojích. První klienty začne ubytovávat v lednu příštího roku. Jeho součástí bude i velkokapacitní vývařovna, která zajistí stravování i pro další seniory ve městě. Bude možné v ní připravit až 1 000 porcí denně.
 
Petra Měšťanová, tisková mluvčí
 



Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image