HZS Jihočeského kraje má vítěze soutěže ve vyprošťování u dopravních nehod

Ve středu 23. května 2024 se ve Strakonicích konalo krajské kolo soutěže Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje ve vyprošťování u dopravních nehod. 

Každý si jistě si umí představit nehodu jednoho nebo více aut a uvnitř zničeného auta je zraněná osoba. Ale už málokdo si umí představit, jakým způsobem hasiči zraněného vyprošťují, co k tomu používají, s jakými musí počítat nástrahami, aby zraněnému více neublížili a zachovali si vlastní bezpečnost. Hasiči toto vše vědí a své znalosti a zkušenosti dnes prokázali v rámci krajské soutěže.
Každý územní odbor HZS Jihočeského kraje do soutěže nominoval jedno soutěžní družstvo. Další dvě družstva, která budou dnes soutěžit, jsou jednotky dobrovolných hasičů obcí Mirovice a Velešín. 
S náročným úkolem spočívajícím v bezpečném a efektivním vyproštění zraněné osoby z havarovaného auta si z profesionálních jednotek nejlépe poradilo družstvo územního odboru Jindřichův Hradec. Na druhém místě se umístilo družstvo územního odboru Prachatice, třetí skončilo družstvo domácího územního odboru Strakonice. Z dobrovolných jednotek byli lepším družstvem hasiči z Velešína

Profesionální vítěz postupuje na Mistrovství republiky HZS ČR ve vyprošťování u dopravních nehod, které pořádá HZS Jihomoravského kraje a které se koná 19. září ve Vyškově. dobrovolní hasiči budou mít republikové klání v příštím roce u nás v Jihočeském kraji.

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image