Město si připomnělo 79. výročí konce druhé světové války
Profilovka
09. 05. 2024.
Vzpomínkové a pietní akce připomínající již 79. výročí ukončení druhé světové války se i letos v Písku konaly během několika dní a na různých místech. Například v pátek 3. května se před radnicí na Velkém náměstí uskutečnila pietní vzpomínka ke květnovému povstání českého lidu, v pondělí 6. května si pak lidé u památníku 4. obrněné divize U.S. Army v Písku Na Štychu připomněli osvobození města Písku. 
Nejvíce pietních akcí se pak koná přímo v Den osvobození, 8. května. Vzpomínkové akce u památníku letcům v Palackého sadech, kterou pořádalo město Písek, se zúčastnili starosta Michal Čapek a místostarosta Josef Soumar, někteří zastupitelé, senátor Tomáš Fiala či zástupci Československé obce legionářské a veřejnost. „Při příležitosti oslav Dne vítězství slýcháme, že by pro nás měly být události druhé světové války poučením, aby se už nikdy podobné války neopakovaly. Bohužel i v této době jsou na místech, která nám nejsou moc vzdálená, válečné konflikty. Bohužel mám pocit, že jsme jako lidstvo v mnohých oblastech nepoučitelní,“ řekl starosta Michal Čapek ve svém projevu a dodal: „Žijeme v míru, z hlediska historického je toto období ve střední Evropě anomálií. Važme si toho, v jaké době žijeme, protože mír není samozřejmostí.“
Další vzpomínkové akce se v Písku 8. května konaly na Lesním hřbitově, u památníku na sídlišti Portyč, u památníku setkání spojeneckých armád a také u Zemského hřebčince. 
 
Petra Měšťanová, tisková mluvčí
 Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image