Náměstkyně jihočeského hejtmana navštívila budovaný domov pro seniory a noclehárnu
Profilovka
22. 05. 2024.
Budoucí domov pro seniory v Sovově ulici a městskou noclehárnu v Sedláčkově ulici navštívila tento týden náměstkyně jihočeského hejtmana Lucie Kozlová spolu s vedoucí odboru sociálních věci Krajského úřadu Jihočeského kraje Pavlou Doubkovou. Měly možnost projít si objekt bývalého internátu, ve kterém město buduje pobytové zařízení pro seniory, jež by už příští rok mělo přivítat první klienty. „Paní náměstkyni jsme seznámili nejen se základními parametry budovaného domova pro seniory, ale i s tím, jak budou klienti ubytováni nebo co všechno budou mít k dispozici. Informovali jsme ji také o tom, jak se nám daří přijímat zaměstnance na různé pozice,“ řekl místostarosta Michal Přibáň, který náměstkyni po objektu provedl spolu s ředitelkou domova Markétou Tvrdou a vedoucí odboru sociálních věcí Michaelou Baslerovou. 
„Jihočeský kraj nám na stavbu domova pro seniory poskytl dotaci ve výši 20 milionů korun. Paní náměstkyně tak měla možnost vidět, jak se nám projekt podpořený z Krajského investičního fondu daří realizovat,“ poznamenal místostarosta. 
S provozem noclehárny návštěvu z Jihočeského kraje seznámila Jana Humpálová, ředitelka Městského střediska sociálních služeb, pod nějž toto zařízení spadá, a vedoucí noclehárny Dana Vejšická. Zařízení má kapacitu devět lůžek a je určeno mužům i ženám bez přístřeší ve věku od 18 let. „Klienti zde mají kromě přespání také možnost umýt se, vyprat si oblečení nebo si uvařit jídlo z vlastních surovin. V případě potřeby jim můžeme poskytnou i náhradní ošacení,“ přiblížila Jana Humpálová. S náměstkyní Lucií Kozlovou hovořila nejen o problematice této služby, ale i o problematice sociálních služeb jako takových. 
 
Petra Měšťanová, tisková mluvčí
 
 
 
 Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image