Nemocnice Písek přichází s další novinkou pro rodičky
Profilovka
14. 05. 2024.
Nemocnice Písek přichází s další novinkou pro rodičky. Jde o moderní přenosný ultrazvukový přístroj s vynikajícím zobrazením. To hraje klíčovou roli při vyšetření nejrůznějších závažných stavů během těhotenství, při porodu i po něm. Nový přístroj je mobilní, takže vyšetření významně urychluje a zároveň zvyšuje pohodlí rodiček.
 
Nový ultrazvukový přístroj značky GE Vscan air významné zlepšuje medicínské diagnostické možnosti, zvyšuje bezpečí rodičky i dítěte a zajištuje jim větší komfort. Jeho součástí je kvalitní bezdrátová sonda a dva tablety, které lze nahradit třeba jen obrazovkou mobilního telefonu. Kromě rychlého startování je úžasná také rychlost, s jakou se zdravotníci mohou k rodičce v případě potřeby se zařízením dostat.
 
V naší nemocnici přístroj používáme na oddělení rizikového těhotenství i na oddělení šestinedělí. A to nejen před porodem, ale také po něm, například ke kontrole jizev a břicha po císařském řezu. Přístroj lze také velmi pružně použít při porodu a ze snímků určit, zda je vyšší či nižší šance na spontánní porod, a při případných komplikacích hned zasáhnout.
 
Více pohodlí pro rodičky:
- za vyšetřením se nemusejí nikam přesouvat
- při vyšetření na konci porodu nemusejí měnit polohu
- neobtěžují je všudypřítomné ultrazvukové kabely
- získají okamžitě důležité informace o svém stavu
- samy si mohou svůj stav na tabletu prohlédnout
- přístroji nemusí uhýbat ani doprovod
- přístroj umožňuje vyšetření v pohodlné poloze i na porodním gauči 
Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image