Nešťastná žena chtěla skočit z lávky

Písek – Píseckým policistům se podařilo pomoci nešťastné ženě, která chtěla skočit do Otavy z Pleskotovo lávky. 

Včera v podvečer, krátce po půl sedmé, přijal operační důstojník na lince 158 oznámení od cyklisty, který si v Písku na Pleskotově lávce přes řeku Otavu všiml ženy za zábradlím, která chtěla zřejmě skočit do vody.

Na místo vyjížděli policisté píseckého obvodního oddělení, městští strážníci, hasiči i zdravotnická záchranná služba. Policistka, která byla s kolegou u lávky pět minut po oznámení případu, začala s cizinkou komunikovat. Žena nejprve kontakt odmítala a nestabilně seděla na ocelovém laně. Po chvíli se policistce podařilo se silně rozrušenou ženou začít hovořit o její životní situaci. Na místo vyjela i další hlídka policistů, strážníci zajišťovali nerušený prostor pro vyjednávání policistů se ženou a jednotka hasičů se připravovala na případný zásah po pádu do vody.

Do vyjednávání se zapojil další policista, začalo silně pršet, žena za zábradlím byla promoklá a třásla se zimou. Během vyjednávání nakonec souhlasila s nabídkou, podala policistům ruku a ti ji přetáhli přes zábradlí do bezpečí.

Policisté poté ženu předali do péče zdravotnické záchranné službě.

 

por. Mgr. Kamila Čuřínová Ingrišová

7. května 2024

foto ilustrační

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image