Písek v závěru týdne ožije pouličním festivalem Pískoviště
Profilovka
15. 05. 2024.
Pouliční festival pro děti a jejich dospělé Pískoviště v režii Sladovny Písek oživí naše město od pátku 17. do neděle 19. května. Letošní ročník Pískoviště si klade za cíl dopřát místním komunitám i lidem odjinud možnost seznámit se s lokalitou venkovního bazénu a zažít ho vlastními smysly i se všemi vyvstávajícími otázkami. 
Páteční program začne závody dračích lodí s posádkami ze základních a středních škol mezi Kamenným a novým mostem a stavěním pískových pyramid na Výstavišti (obě akce od 8:00 do 12:00), na městském ostrově bude od 9:00 do 12:00 probíhat čtení Rozmarného léta pro střední školy. Součástí Pískoviště bude vernisáž pískových soch u Kamenného mostu (14:00), piknik na včelí louce na nádvoří knihovny (16:00) i vernisáž výstavy Království včel a bylin ve Sladovně (17:00). V 18:00 pak vyjde z nádvoří Sladovny k řece průvod, v 18:20 se v Balzám Café uskuteční koncert a od 19:30 pak tančírna.
Hlavní sobotní program se bude konat od 13:00 do 18:00 hodin a zájemci budou moci navštívit šest stanovišť, na kterých bude probíhat program: dům U Slona, Balzám café, lokalita u Křižíkovy elektrárny, Podskalí, vstup do venkovního areálu plaveckého bazénu a samotný venkovní areál. Program nabídne loutková představení, pohybový workshop, výtvarnou dílnu, koncerty a řadu dalších aktivit. V neděli pak můžete například posedět s tvůrci festivalu v Balzám café (13:00–14:00), zajít na promítání filmů z Animária (Sladovna, 14:00–15:00) nebo vyrazit na pohádku O staré vrbě (Divadlo Pod čarou od 15:00). Kompletní program je na www.piskoviste.info.
Společné zážitky a tvoření malých s velkými, pamětníků i mládeže, píseckých a přespolních, doplňuje jeden ze základních principů festivalu, kterým je umělecká rezidence. Ta probíhá v deseti dnech před samotným zahájením a během ní vzniká hlavní program.
Hlavní myšlenkou festivalu je skrze různá témata objevovat společnou práci dětí a jejich dospělých, lidi, co něco umí, umělce, kreativní zájmové skupiny, oslovit místní obyvatelé, instituce, návštěvníky. Program vzniká živelně před samotným festivalem, v kulisách specifického prostoru města a jeho obyvatel, kolem řeky Otavy, s inspirací po i proti proudu.
 
Petra Měšťanová, tisková mluvčí
 
 Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image