Před budovou RCO v Olomouci soutěžili nejtvrdší hasiči.

Hbitost, sílu a rychlost 95 závodníků a 5 závodnic prověřila nejtvrdší hasičská soutěž, která se konala ve čtvrtek v Olomouci. Před výškovou budovou RCO v přednádraží se bojovalo o titul nejtvrdšího hasiče v závodě TFA Olomouc 2024. 

Zlato v kategorii 18-34 let bral Pavel Kouřík z HZS Plzeňského kraje, který patří mezi elitní závodníky jak české, tak světové TFA scény. Dosud je držitelem traťového rekordu, když v roce 2022 všechny čtyři úseky zaběhnul v čase 4:52. Připomínáme, že se do výsledného času započítává i výběh v plné výstroji až do 18. patra výškové budovy RCO, což je přesně 315 schodů. V kategorii B 35- 44 let pak kraloval Michal Brousil z HZS Jihočeského kraje, který ovšem svým výkonem rozdrtil všechny soupeře a stal se absolutním vítězem letošní soutěže.

Jihočeši na Českém poháru v TFA v Olomouci: Michal Brousil - 1. místo v kat. B a celkové vítězství, David Kubiš - 7. místo v kat. C, Ondřej Janota - 9. místo v kat. A, Martin Mrzena - 12. místo v kat. A, Adam Slavíček - 13. místo v kat. A, Jakub Čuta - 27. místo v kat. A.

Na start závodu se postavilo i pět žen, ovšem dokončily jej pouze 2. Zlato získala Zuzana Tomková z HZS Středočeského kraje, stříbro pak Miluše Švajková z SDH Lipová lázně.

Kompletní výsledky v jednotlivých kategoriích najdete zde.

Soutěž je součástí Českého poháru, který vyhlašuje generální ředitelství HZS ČR.

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image