Strážníci zadrželi o uplynulém víkendu čtyři vandaly
Profilovka
06. 05. 2024.
Že se rozbíjet okna, vysypávat odpadkové koše a ničit veřejný majetek nevyplácí, poznali o uplynulém víkendu čtyři vandalové. Strážníci Městské policie Písek je na základě oznámení zadrželi krátce po činu. V sobotu časně ráno vyjížděli na stezku k Lesnímu hřbitovu, kde lidé viděli dva muže, jak skopávali odpadkové koše a snažili se zlomit stromy. „Hlídka našla dva muže odpovídající popisu u benzinové stanice v Táborské ulici. Jednalo se o šestnáctiletého mladíka z Blatné a pětadvacetiletého muže z Uzenice,“ uvedl zástupce velitele Městské policie Písek Jaroslav Rapant. Hlídka zjistila, že na stezce ke hřbitovu jsou povaleny tři popelnice, shozeny dva odpadkové koše, polámané kůly okolo stromů a rozbitá láhev od alkoholu, stromy naštěstí jejich řádění odolaly.
„Oba se k činu doznali a pod dohledem hlídky nepořádek uklidili,“ poznamenal Jaroslav Rapant. Za přestupek byli oba potrestáni pokutou, starší z dvojice musí zaplatit 10 000 korun, mladší pak 2 500 korun. „Vzhledem k tomu, že mladší z výtržníků byl pod vlivem alkoholu a dechovou zkouškou u něj bylo zjištěno 2,8 promile, byl převezen na služebnu městské policie. Pokoušeli jsme se kontaktovat jeho matku žijící v Blatné, což se nakonec podařilo a žena si pro syna do Písku přijela,“ doplnil Jaroslav Rapant. Vzhledem k věku pachatele bude událost nahlášena na příslušný orgán sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD).
V neděli odpoledne vyjížděli strážníci na základě oznámení operátorky bezpečnostní služby Garance Písek k objektu bývalé psychiatrické nemocnice U Honzíčka, kde dvě děti rozbily hned několik oken. „Strážníci na místě kontaktovali pracovníka bezpečnostní agentury, který jim sdělil, že u objektu nalezl dva chlapce, kteří házeli kameny na okna a poškodili pět skleněných výplní. Hlídka chlapce vyzvala k prokázání totožnosti a požádala je, aby své jednání vysvětlili. Třináctiletý chlapec z Plzně a jeho osmiletý kamarád z Písku se k rozbití pěti oken přiznali, ale důvod svého konání nesdělili,“ řekl Jaroslav Rapant s tím, že chlapci byli předáni rodičům a událost bude oznámena na OSPOD. Rodiče jsou ochotni způsobenou škodu uhradit.
 
Petra Měšťanová, tisková mluvčí
Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image