Tragická dopravní nehoda na trase Písek- Strakonice

Strakonice 2. května (ČTK) - Při dopravní nehodě na Strakonicku zemřel dnes odpoledne člověk. Cestoval v osobním autě, které se čelně srazilo s dodávkou. Při nehodě utrpěli ještě dva muži zranění. Vyplývá to z informací policie a záchranářů. Nehoda se stala u Řepice na Strakonicku.

„Při nehodě, kde se čelně střetlo nákladní auto s osobním, došlo ke zranění 3 osob. Zdravotnické operační středisko vyslalo na místo 3 zdravotnické týmy ze Strakonic a vrtulník.  Jeden z mužů cestující v dodávce utrpěl těžké poranění dolní končetiny a bylo navíc vyřčeno podezření na mnohočetné poranění. Záchranáři muže umístili do vakuové matrace, napíchli žilní vstup pro podání analgosedace a infúzních roztoků a provedli opatření nutná k zástavě krvácení. Po stabilizaci stavu byl letecky transportován do českobudějovické nemocnice. Druhý z mužů byl převezen do strakonické nemocnice k vyšetření. V osobním voze cestovala osoba, která zemřela ještě před příjezdem záchranářů a nebylo možné už jí nijak pomoci," uvedla mluvčí jihočeské záchranné služby Zuzana Fajtlová.

Hasiči na své sítí X doplnili informace:  Po střetu dodávky a osobního auta začalo auto hořet. Strakoničtí profi hasiči požár rychle dostali pod kontrolu a zahájili vyprošťování. Osoba z auta následkům nehody podlehla. V dodávce byly zraněny 2 osoby.

Od začátku letošního roku si nehody v Jihočeském kraji vyžádaly 14 životů. Dnešní tragická událost je první smrtelnou havárií v květnu.

 

Foto ilustrační

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image