V pátek 7. června začíná městská slavnost Dotkni se Písku
Profilovka
06. 06. 2024.
V pátek 7. a sobotu 8. června bude centrum města patřit městské slavnosti Dotkni se Písku. Na programu je ohňová show, pouliční divadlo, taneční a hudební vystoupení, workshopy, šermířská vystoupení a řada koncertů. Program bude probíhat na Velkém náměstí, v Palackého sadech, na nádvoří Sladovny, v Balzám Café, kavárně Vykulená sova nebo na nádvoří bývalé obchodní akademie v Karlově ulici, které bude v sobotu patřit šermířskému divadelnímu spolku Rival. 
V pátek na pódiu na Velkém náměstí vystoupí od 18:00 Ivan Mládek se svým Banjo bandem, od 20:00 zazpívá Kateřina Marie Tichá & Bandjeez a od 22:00 pak vystoupí Vypsaná fixa, v Palackého sadech bude od 19:00 zpívat Lenka Dusilová. V sobotu na Velkém náměstí od 19:30 vystoupí Marie Rottrová a ve 21:45 Michal Prokop & Framus five, pódium v Palackého sadech bude od 16:30 patřit Rozhlasovému swingovému orchestru České Budějovice a od 19:00 zahrají Hastrmani.
Součástí městské slavnosti bude v pátek od 11:30 setkání mistra světa v hokeji Jana Rutty s fanoušky, které se odehraje na pódiu na Velkém náměstí. Na programu budou také taneční a hudební vystoupení či divadelní představení místních spolků a škol, ale také výtvarné či hudebně vzdělávací workshopy pro děti. Návštěvníci se mohou těšit i na přehlídku současné módy a designu, talk show Nadi Hávové se zajímavými hosty nebo Běžkařskou odyseu v podání uměleckého uskupení Bratři v tricku, divadelní pohádky pro děti či nový cirkus První krok mezi světy, toto představení do Písku přiveze V.O.S.A Theatre.
V souvislosti s městskou slavností je již ode dneška (6. 6.) do neděle 9. června 20:00 pro dopravu uzavřeno centrum města. Uzavírka a zvláštní užívání komunikace je povoleno v těchto ulicích: Velké náměstí, Karlova, Heydukova, Fügnerovo náměstí + parkoviště, Fráni Šrámka, Drlíčov, Leoše Janáčka, Tylova, Jungmannova, Alšovo náměstí, Ningrova, Smetanova, Chelčického, na Havlíčkovo náměstí a V Koutě. Kvůli úplné uzavírce je dočasně zrušena zastávka MHD „Velké náměstí“, a to bez náhrady.
Městskou slavnost letos pořádá agentura ArtProm, s. r. o., která loni na podzim uspěla se svou nabídkou ve výběrovém řízení. 
Podrobný program městské slavnosti je zveřejněn na webu dotknisepisku.eu.
 
Petra Měšťanová, tisková mluvčí
 Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image