V Písku to žije celé léto!

 Hudba, divadlo, film, umění, výstavy a další spousta událostí, to je stručný výčet toho, co jsme připravili pro obyvatele i návštěvníky města v rámci Píseckého kulturního léta. Opět jsme se snažili o co nejpestřejší programovou nabídku, aby si v ní našel zábavu podle svého každý zájemce – od nejmenších po seniory.

První dva týdny v červenci patří tradičně mladým a nadějným houslistům, kteří se do Písku sjedou nejen ze všech koutů naší země, ale i ze zahraničí. Již po třicáté šesté se téměř čtyřicet letošních účastníků kurzu bude zdokonalovat ve hře na housle pod vedením pana profesora Jindřicha Pazdery, který kurzy zakládal a vyučuje na nich od úplného začátku. Součástí kurzů jsou celovečerní koncerty v Trojici.

Pohodový večer pod širým nebem s dixielandem, swingem a jazzem v podání pozoruhodného jihočeského orchestru Swing band Tábor, zažijete v červenci v Palackého sadech. O týden později přiveze Divadlo pruhované panenky pro nejmenší diváky pohádku o Třech neposlušných kůzlátkách a nebudou chybět ani dětské výtvarné dílny. V srpnu k tanci i poslechu zahraje Malá kapela z Milevska a srpnové hudební klání zakončí kapela V4ka, která nabídne ochutnávku folku, americké písně, bluegrass a také blues.

V Palackého sadech se při dobré hudbě také sejdeme na sedmém ročníku jazzového festivalu Jazz in Písek, který se bude konat v pátek 4. srpna. Program festivalu zahájí od 16,30 hodin jazzové trio BLUMS, které se věnuje jazzovým standardům ve vlastních originálních úpravách. Mladá písničkářka a skladatelka Nika, jejíž magický a čistý hlas dokáže očarovat, ve své tvorbě osobitě zpracovává žánry jako jazz, pop, folk i alternativa. Fanoušky domácího jazzu potěší legendární skupina Jazz Q, která je spojena se jménem svého spoluzakladatele Martina Kratochvíla. Tato jazz rocková a art rocková, již několik desetiletí vystupující, skupina zahraje své originální energické kompozice plné vytříbených melodií a tónů. Nenechte si ujít spojení jazzu a rocku v brilantní formě. Jazz Q Martina Kratochvíla ví, jak správně dostat publikum do varu! Stejně tak strhující a energický zážitek nabídne na závěr festivalu multižánrová formace Lanugo balancující na pomezí světů akustiky a elektroniky s charakteristickou intimní atmosférou. Hned o den později, v sobotu 5. srpna, bude Písek dějištěm multikulturního festivalu „Jakou barvu má Písek“. V Palackého sadech bude probíhat hlavní program zahrnující koncerty, vernisáž výstavy Františka Doubka a rozhovory se zajímavými osobnostmi. Kromě toho jsou naplánovány komentované prohlídky například Prácheňského muzea, Divadla Fráni Šrámka, hřebčince nebo Kamenného mostu. Návštěvníci se mohou těšit také na doprovodný program.

Na své si přijdou i příznivci dobrého jídla a pití. To nejlepší ze světového street foodu ochutnáte na Výstavišti v sobotu 19. srpna na akci „Všechny chutě světa“. Vybírat budete ze široké nabídky specialit - raclette, sušené francouzské klobásky, srbská pleskavice, trhaná masa, šťavnaté burgry, asijské speciality. V nabídce budou také pálivé a exoticky kořeněné pokrmy. Potrpí si váš mlsný jazýček spíše na sladkosti? Pak budou pro vás připraveny dozlatova usmažené koblížky, churros, křehké palačinky nebo lehké makronky. A postaráno bude pochopitelně i o pitný režim a doprovodný program.

Součástí Píseckého kulturního léta jsou i celovečerní koncerty a ostatní akce, které najdete na www.centrumkultury.cz.

Andrea Kovaříková

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image