Akce dopravních policistů

Písek – Policisté z celého kraje dnes vyjeli na Písecko, ze vzduchu je podpořil také vrtulník. 

S přicházejícím koncem školního roku a začátkem dovolenkové sezóny se každoročně na silnicích Písecka pořádá první velká letní dopravně bezpečnostní akce. Každoroční akce, do které se zapojují dopravní policisté z celého Jihočeského kraje, proběhla právě dnes. Více než čtyřicet policistů na motorkách, ve služebních vozech a také policejní vrtulník, dohlíželi na našich silnicích.

Během čtyř hodin zjistili 181 přestupků a udělili pokuty za bezmála 290 000 korun.

Nejčastěji se jednalo o překročení nejvyšší povolné rychlosti. Šlo o 130 případů. Rekordmanem v negativním slova smyslu byl řidič, který jel na devadesátce více než stopadesátkou.

Řidiči také telefonovali za jízdy, nebyli připoutáni nebo měli vůz ve špatném technickém stavu. Policisté společně s Centrem služeb pro silniční dopravu odhalili dva přetížené kamiony a porušení sociálních předpisu také u řidiče autobusu. Ve třech případech usedli řidiči za volant pod vlivem alkoholu.

Podpora kolegů z letecké služby s sebou přináší zásadní benefit, kdy odhalujeme a dokumentujeme například nebezpečné předjíždění a informace o těchto prohřešcích policisté z vrtulníku předávají pozemním hlídkám. Některým řidičům doslova došla řeč, když se vymlouvali, že nepředjížděli v místech, kde je to zakázané, a policisté jim vysvětlili, že vše viděli z ptačí perspektivy.

Během léta budeme v zesílených kontrolách pokračovat.

Všem slušným řidičům přejeme šťastnou cestu na dovolené a bezpečné návraty zpět, na ty si policisté posvítí.

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image