Floorball Club Písek z.s.

Adresa Nádražní 1988, Písek
E-mail: sekretar@fbcpisek.cz
Web: http://www.fbcpisek.cz
Jsme na sociálních sítích:
Florbalový oddíl FBC Písek by založen v roce 2003 několika nadšenci, z nichž nejznámější je dosud hrající legenda Jan Koutník. Několik sezon na to byl založen B tým mužů. V prvním ročníku byla mezi A týmem a B týmem obrovská rivalita, a tak se dodnes mluví o druhém vzájemném utkání, kdy B tým porazil A tým v poměru 6:4. Spolu se dvěma mužskými družstvy v Písku působilo ještě třetí družstvo mužů pod oddílem všestrannosti TJ Sokol Písek. Postupně vznikala pod oběma oddíly první mládežnická družstva a v roce 2008 došlo k jejich sloučení pod TJ Sokol Písek. V roce 2018 se vedení klubu rozhodlo vystoupit z TJ Sokol Písek a stát se samostatným subjektem. Od října roku 2018 tak klub nově působí pod názvem Floorball Club Písek jako zapsaný spolek.
Aktuálně má klub přes 250 aktivních členů z to 220 členů do 18 let, 17 soutěžních družstev, plnou strukturu v chlapeckých kategoriích a 3 družstva v dívčích kategoriích. Kategorie mužů a dorostenců hrají celostátní soutěže pod hlavičkou Českého Florbalu. Pro své tréninky využívá většinu tělocvičen na základních školách v Písku. Domácí halou pro pořádání ligových utkání mu slouží Písecká oblouková hala a ZŠ Edvarda Beneše.
Mezi největší úspěch týmu mužů patří play up v Divizi v roce 2023. A tým narazil v play up na klub FBC SLAVIA PRAHA, kde o vítězi rozhodlo až páté utkání, které se odehrálo na soupeřově půdě. Na toto klíčové utkání přijelo přes 120 našich neskutečných fanoušků přímo z Písku. Ve druhém zápase jsme nastoupili proti známým Gorilám z Plzně, kteří nás na půdě soupeře v prvních dvou zápasech jasně přehráli. Doma jsme ale ukázali sílu a dokázali jsme vyrovnat stav série na 4:4. Poslední zápas jsme opět na soupeřově půdě vyhráli 11:4 a slavili tak postup do Národní ligy.
Družstvo dorostenců začalo navazovat na dřívější působení v celostátních soutěžích a od sezóny 2020/2021 znovu hraje nejvyšší celostátní soutěž dorostenců. Mezi největší úspěchy družstva žen, je 2. místo v 2. lize žen – divize V v sezóně 2010/11.
Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image